сабота, 31 октомври, 2020
Дома Автори Статии од 24RAKOMET.MK

24RAKOMET.MK

37 СТАТИИ 0 КОМЕНТАРИ

Некогаш беше најдобар светски пикер, а сега спасува човечки животи!

Некогашниот најдобар пикер на светот, Драган Шкрбиќ после завршувањето на играчката кариера се насочи кон сосема различна професија. Во својата долгогодишна кариера настапуваше за...

Беше понуден на Вардар, сега потпиша за Висла Плоцк

Бразилскиот среден бек, кој може да ја покрие и левата бековска позиција, Леонардо Дутра Фереира, замина од шпанската Куенка и се пресели во ривалот...

Селекторот на Данска внимателен, во изолација ќе ги чека ракометарите

Репрезентацијата на Данска, која е носител на групата за ЕП 2020 во која игра и Македонија на 4 ноември ќе има дуел со Швајцарија,...

Металург ги елиминираше во Лигата на Европа, но тренерот доби нов договор

Екипата на Криенс од Швајцарија во 2. коло од квалификациите за Лигата на Европа претрпе елиминација од составот на Металург, но очигледно тоа не...

ППД Загреб замина во изолација, Лино Червар мораше да менува

Селекторот на репрезентацијата на Хрватска, Лино Червар во последен момент мораше да направи промена во составот за натпреварите од Еуро купот бидејќи ракометарите од...

Моника Јанеска останува во Турција, но има нов клуб

Македонската интернационалка Моника Јанеска на стартот на новата сезона го смени клубот, но ќе остане во турскиот шампионат. Јанеска е како дома во Турција бидејќи...

Нов протокол за организација на спортски натпревари – кои се препораките од Владата

По зголемиот број на позитивни случаи во Македонија, Владата заедно со Комисијата за заразни болести усвои нов прокотол за организација на спортски натпревари. Ракометната федерација...

Кулеш: Ќе се вратам за дуелот со Вардар

Левиот бек на Келце, Владислав Кулеш имаше повреда и требаше да отсуствува од терените најмалку еден месец. Сепак тој веројатно ќе се врати порано...

Канкараш и Тарабокија добија репрезентативен повик, но ќе останат во Скопје

Ракометарите на Металург, Бранко Канкараш и Марко Тарабокија, добија повици од селекторите на Црна Гора и Босна и Херцеговина за настап во националниот тим...

Нема навивање во сала, ама може пред ТВ: Македонија – Финска со пренос на...

Машката репрезентација на Македонија в среда ќе ги започне квалификациите за пласман на Европското првенство во Словачка и Унгарија во 2022 година. Прв ривал на...