сабота, 31 октомври, 2020
Дома Автори Статии од DRIBLING.MK

DRIBLING.MK

50 СТАТИИ 0 КОМЕНТАРИ

ВИДЕО: Кадиз на запира, триумф над Еибар за делба на врвот во Ла Лига

Новиот шпански прволигаш Кадиз продолжи вечерва со одличните игри во Ла Лига, откако со два гола во рок од три минути славеше на гостувањето...

ВИДЕО: Вулверхемптон за половина час го реши Кристал Палас

Вулверхемптон го совлада вечерва Кристал Палас со 2-0 во воведниот натпревар од 7 коло во Премиерлигата. Домаќините поведоа во 18 минута преку Ноури, а Португалецот...

ВИДЕО: Штутгарт ремизираше со Шалке , Чурлинов втор меч по ред влегува од клупа

Во премиерниот натпревар од 6 коло во Бундеслигата, Шалке и Штутгарт, со Дарко Чурлинов во своите редови во завршните минути, одиграа нерешно 1-1. Македонскиот репрезентативец...

Една деценија од светскиот медал на Жарко Арсовски (ФОТО)

Една деценија од светскиот медал на Жарко Арсовски Точно пред 10 години, нашиот репрезентативец Жарко Арсовски го постигна најголемиот успех во историјата на светските...

Ѓоковиќ тврди немал мотив против Сонето

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ порача оти нема место за загриженост поради вечерашниот сензационален пораз  од Лоренцо Сонето, наведувајќи дека тој се должи на...

Кими Раиконен уште една година во Алфа Ромео

Најискусниот возач во Формула 1, 41-годишниот Финец Кими Раиконен, уште една година ќе седи зад воланот во Алфа Ромео, соопшти вечерва екипата со седиште...

Синиша Михајловиќ го враќа Манџукиќ во Серија А

Тренерот на Болоња Синиша Михајловиќ е во потрага по нов центарфор, а неговиот прв избор е екс напаѓачот на Јувентус Марио Манџукиќ. Српскиот тренер засилено...

ФОТО:Штутгарт му гостува на Шалке, Чурлинов резерва

Штутгарт вечерва му гостува на Шалке во премиерниот натпревар од 6 коло во Бундеслигата. Македонскиот репрезенттаивец Дарко Чурлинов  од клупата за резерви ќе чека шанса...

ВИДЕО: Сонего со сензација, го победи Ѓоковиќ, Србинот не изгледал вака немоќно

Лоренцо Сонего од Италија приреди сензација на АТП турнирот во Виена од серијата 500, стигна до полуфинале со победа против немоќниот Новак Ѓоковиќ. https://streamable.com/frb9ra Ѓоковиќ  не...

ФОТО: Роналдо ја прими веста што ја чекаше, последниот ковид тест му е негативен

Напаѓачот на Јувентус Кристијано Роналдо е излечен од коронавирус, две ипол недели откако беше дијагностициран позитивен на Ковид 19. Веста вечера ја објави угледниот италијански...