сабота, 31 октомври, 2020
Дома Автори Статии од EKIPA.MK

EKIPA.MK

68 СТАТИИ 0 КОМЕНТАРИ

„Волците“ го изедоа Кристал Палас

Вулверхемптон се врати на победнички патеки во Премиер-лигата откако вечерва рутински славеше над Кристал Палас со 2-0. Домаќините целата работа ја...

Видео: Нено „Бананамен“ Димитријевиќ

Предгледот на играта во напад му е најсилна страна на Ненад Димитријевиќ, но македонскиот репрезентативец на вечерашниот меч со Фуенлабрада покажа...

Чудесен пресврт на Барса против Басконија

Барселона во неверојатен натпревар успеа да триумфира на гостувањето против Басконија со 71-72, одмаздувајќи му се на актуелниот првак на Шпанија...

Чурлинов повторно доби шанса, Штутгарт ремизираше со Шалке

Дарко Чурлинов втор натпревар по ред добива шанса во Штутгарт во рамките од Бундес-лигата откако младинскиот репрезентативец на Македонија влезе во...

Ѓоковиќ: Многу тажен ден за мене, не ми се играше поради смртта на митрополитот...

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ по изненадувачкиот пораз од Лоренцо Сонего истакна дека за него влијаела и смртта на митрополитот Амфилохие....

Ларкин се врати, Ефес ја освои Атина

Анадолу Ефес конечно врза две победи во низа во Евролигата откако по триумфот над Макаби турскиот првак вечерва славеше и на...

Гвардиола ги демантира шпекулациите: Среќен сум во Манчестер

Се почести се шпекулациите околу заминување на Пеп Гвардиола од Манчестер Сити. Сепак, шпанскиот стратег ги демантираше овие информации велејќи дека...

Вардар пред нова европска службена победа

Одбојкарскиот клуб Вардар се наоѓа пред нов службен триумф во ЦЕВ-Купот, откако договорениот двомеч со Калцит Камник што требаше да се...

Како некогаш Феникс – Дентони, Неш и Стодемаер ќе се обидат да испишат историја...

Поранешниот тренер на Хјустон Рокетс, Мајк Дентони се приклучи во стручниот штаб на Стив Неш во Бруклин Нетс. Покрај Дентони, од...

Повторно заразени играчи на Парма кои го победија коронавирусот

Двајца фудбалери на Парма кои пред неколку месеци го победија коронавирусот сега мораат повторно во самоизолација откако најновите тестирања покажале дека...