сабота, 31 октомври, 2020
Дома Автори Статии од SPORT1.MK

SPORT1.MK

58 СТАТИИ 0 КОМЕНТАРИ

Димитријевиќ се разигра, но Хувентуд загуби од Фуенлабрада (ВИДЕО)

Македонскиот кошаркар Ненад Димитријевиќ одигра фантастичен натпревар против Фуенлабрада, но неговиот Хувентуд на крајот беше поразен со 84-93. ...

Вулверхемптон го среди Кристал Палас и скокна до трето место на табелата (ВИДЕО)

Вулверхемптон им се врати на победите во Премиерлигата, откако денеска го совлада Кристал Палас со 2-0 и се искачи на...

Анадолу Ефес ја освои Атина, Барселона во луда завршница ја победи Басконија

Вечерва во Евролигата беа одиграни уште две возбудливи средби, а дуелот меѓу Басконија и Барселона го одбележа луда завршница и...

Чурлинов доби шанса во финишот, Штутгарт освои бод против Шалке (ВИДЕО)

Штутгарт одигра 1-1 против Шалке во германската Бундеслига, а македонскиот фудбалер Дарко Чурлинов доби шанса на теренот дури во финишот...

Контроверзниот газда на Панатинаикос имаше срцев удар!

Димитрис Јанакопулос, контроверзниот сопственик на Панатинаикос, имал срцев удар. Грчките медиуми објавија дека тој бил префрлен синоќа во болница со...

Ѓоковиќ по дебаклот во Австрија: Го постигнав тоа што сакам…

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ доживеа дебакл во четвртфиналето во Австрија, откако беше поразен од Лоренцо Сонего со 0-2...

Хабиб испрати брутална порака кон претседателот на Франција! (ФОТО)

Хабиб Нурмагомедов ја следи напнатоста во Франција, па испрати остра порака кон претседателот на државата, Емануел Макрон. Откако...

Црвена Звезда храбро се бореше, но Химки го надигра српскиот тим

Химки ја запиша првата победа во Евролигата сезонава, откако на домашен терен беше подобар од Црвена Звезда со 83-77. ...

Нов проблем за КФМ: Уште еден прволигаш пријави кошаркари позитивни на Ковид-19!

Кошаркарската сезона, по едномесечното пролонгирање поради пандемијата, би требала да почне викендов, ама тоа дефинитивно нема да биде со пол...

Шок во Австрија: Италијанец го елиминираше Ѓоковиќ!

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ беше елиминиран од турнирот во Австрија, откако во четвртфиналето загуби од Лоренцо Сонего со 0-2 во...