сабота, 31 октомври, 2020
Дома Автори Статии од SPORTCLUB.MK

SPORTCLUB.MK

67 СТАТИИ 0 КОМЕНТАРИ

Паѓа вредноста на Роналдо – сега е деветти во Серија А

Иако има убедливо највисока плата од сите фудбалери во италијанското првенство, вредноста на Кристијано Роналдо рапидно опаѓа од година...

Рафа Надал ќе оди во Бугарија за да го симне Ѓоковиќ

Поразот на Новак Ѓоковиќ од Лоренцо Сонего во четвртфиналето од АТП турнирот во Виена ги врати шансите на Рафаел...

Новиот Ливерпул: Јунајтед може да чека и 20 години на нова титула!

Прославениот велшки фудбалер Рајан Гигс е песимист кога станува збор за шансите на неговиот поранешен клуб да ја врати...

Чудо во Виена: Ѓоковиќ уништен од анонимен тенисер!

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ не успеа да ја оствари мисија поради која замина да игра на турнир во...

Шеик влегува во Дерби Каунти: Роднината на газдата на Сити подготви 170 милиони евра

Ако се помине како што треба, Дерби Каунти во следните недели или месеци ќе добие нов газда! И тоа...

Гвардиола си најде ново засилување во Борусија Менхенгладбах

Швајцарскиот репрезентативец и фудбалер на Борусија Менхенгладбах, Денис Закарија, би можел да ја продолжи својата кариера во Премиер лигата....

Зидан го брани Бензема и порачува: Се е во ред, и јас сум го...

Големо внимание во европските медиуми предизвика озборувањето на Бензема и Менди за нивниот млад соиграч Винисиус Жуниор. Имено, на...

Конечно крај на сагата, Роналдо се враќа!

Кристијано Роналдо конечно е негативен на коронавирус. Ѕвездата на Јувентус веќе 18 дена е во изолација, имаше два позитивни теста, но денеска конечно заврши неговата...

Нејмар – една година повреден

Бразилската суперѕвезда Нејмар доживеа нова повреда, на дуелот од Лигата на шампионите и сигурно нема да игра до 22...

Роналдо не игра ни викендов, никој не знае кога ќе се врати во тимот

Кристијано Роналдо веќе 18 дена се наоѓа во изолација откако му беше дијагностициран корона вирусот, непосредно пред гостувањето на...