сабота, 31 октомври, 2020
Дома Автори Статии од SPORTMEDIA.MK

SPORTMEDIA.MK

77 СТАТИИ 0 КОМЕНТАРИ

Димитријевиќ фантастичен, но Хувентуд поразен (ВИДЕО)

Хувентуд не успеа да продолжи во победнички ритам и во домашниот шампионат. И покрај фантастичната партија на македонскиот репрезентативец, Ненад Димитријевиќ, не успеа да...

Легендата на ирскиот фудбал на клупата на АПОЕЛ

Легендата на фудбалот на Ирска, искусниот 61-годишен Мик МекКарти, утре треба да го комплетира својот трансфер во кипарскиот тим АПОЕЛ. Ова го објави клубот...

Вулверхемптон за девет минути го „реши“ Кристал Палас

Вулверхемптон славеше триумф над Кристал Палас, во првиот наптревар од 7. коло во Премиерлигата. „Волците“ во 18. минута дојдоа до водство со голот на...

Барселона по голем пресврт до триумф над Басконија

Барселона се чинеше дека е во безизлезна ситуација, но каталонскиот гигант приреди неверојатен пресврт на дуелот против Басконија. Домаќинот имаше позитива од 71-61 и...

Штутгарт освои бод во Гелзенкирхен, нов Бундес настап за Чурлинов

Денеска во Бундеслигата се одигра еден натпревар. Во Гелзенкирхен Шалке и Штутарт ремизираа играјќи 1:1. Шалке водеше по првиот дел, а Штутгарт успе да...

Иако треба да се врати во Лондон: „Арсенал за мене е завршена приказна“

Матео Гентузи, играчот од средниот ред кој игра како позајмен во Херта до крајот на сезоната, му се налутил на актуелниот тренер на „топџиите“...

Ериксен: Прашајте го тренерот зошто не играм повеќе

Кристијан Ериксен луто се обрати на новинарите, кога го прашаа зошто не игра повеќе во тимот на Интер. „Зошто мене ме прашувате? Прашајте го...

Рашфорд избран за најдобар играч на 2. коло во ЛШ

Играчот на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд е избран за најдобар играч на 2. коло во Лигата на шампионите. Рашфорд влезе од клупата за резерви...

Камник има позитивни на Ковид-19, бара одложување на дуелот со Вардар

Одбојкарскиот тим на Вардар на 3. и 4. ноември требаше да биде гостин на Камник во рамките на 1/16 финалето во Челинџ Купот. Но,...

Жезус: Не сакаме да играме како сегашниот тим на Барселона

Бенфика во рамките од 2. коло во Лигата на Европа, го совлада тимот на Стандард Лиеж со 3:0. По мечот, еден од играчите на...