среда, 25 ноември, 2020
Дома Автори Статии од SPORTSKI.MK

SPORTSKI.MK

62 СТАТИИ 0 КОМЕНТАРИ

Дожд од голови во ЛШ: Јунајтед и Барселона сигурни, Мората херој на Јуве, Нејмар...

Вечерва имавме прилично возбудлива вечер во Лигата на шампионие во која видовме голем број голови. Најмалку имаше на натпреварот кој беше означен како дерби...

Јувентус првпат после 123 години и 4371 натпревар вечерва се бранеше без Италијанец

Вечерва Јувентус играше натпревар во Лигата на шампионите против Френцварош во рамките од 4. коло во Лигата на шампионите. Со оглед на големиот број...

Е.Пелистер немаше сили за изненадување, пораз од осум гола разлика во Германија

Еурофарм Пелистер не успеа да приреди некакво изненадување и на гости во Германија доживеа пораз од Рајн Некар Левен со 28:20. Битолскиот тим добро...

Maјсторија на Санчо од слободен удар 🎥

Борусија Дортмунд во самиот финиш од првото полувреме стигна го зголеми водството против Бриж. Халанд со 15. гол во 12 натпревари во ЛШ (тука)...

Лева или десна нога за Роналдо е исто 🎥

Јувентус брзо се врати после шокот на „Алијанц Арената“ во Торино. Ференцварош во 19. минута стигна до водство против „старата дама“. Јувентус благодарение на...

ГОЛ-МАШИНА: 12 натпревари, 15 гола во ЛШ – Ерлинг Халанд!

Норвешкиот напаѓач Ерлинг Халанд продолжува да испишува историја во Лигата на шампионите кога се стрелците во прашање. Денес Халанд ја доведе Борусија Дортмунд до...

Супер гол на Бруно Фернандеш! 🎥

Манчестер Јунајтед вечерва игра важен меч во Лигата на шампионите против Башакшехир. „Црвените ѓаволи“ стигнаа до предност во овој натпревар уште на стартот од...

Кај гледал тој што го обележувал овој терен? 🎥

Често пати сме сведоци на луди ситуации од фудбалските терени, а една таква сега ни доаѓа од Бразил. На снимката која се појави на...

Челзи и Севиља се првите патници во нокаут фазата од Лигата на шампионите! 🎥

Во терминот од 18:55 часот во Лигата на шампионите како и вообичаено се одиграа два натпревари. Челзи гостуваше кај тимот на Рен во Франција....

Условите за навивачите на стадионите во Премиер лигата ќе бидат бизарни

Вчера се донесе одлука во Премиер лигата да се вратат фановите во одреден број на трибините. Нормално, првите реакции беа воодушевувања. Сепак, сега откако се...