сабота, 31 октомври, 2020

Штутгарт освои бод во Гелзенкирхен, нов Бундес настап за Чурлинов

Денеска во Бундеслигата се одигра еден натпревар. Во Гелзенкирхен Шалке и Штутарт ремизираа играјќи 1:1. Шалке водеше по првиот дел, а Штутгарт успе да...

Иако треба да се врати во Лондон: „Арсенал за мене е завршена приказна“

Матео Гентузи, играчот од средниот ред кој игра како позајмен во Херта до крајот на сезоната, му се налутил на актуелниот тренер на „топџиите“...

Чурлинов доби шанса во финишот, Штутгарт освои бод против Шалке (ВИДЕО)

Штутгарт одигра 1-1 против Шалке во германската Бундеслига, а македонскиот фудбалер Дарко Чурлинов доби шанса на теренот дури во финишот...

ВИДЕО: Штутгарт ремизираше со Шалке , Чурлинов втор меч по ред влегува од клупа

Во премиерниот натпревар од 6 коло во Бундеслигата, Шалке и Штутгарт, со Дарко Чурлинов во своите редови во завршните минути, одиграа нерешно 1-1. Македонскиот репрезентативец...

Ериксен: Прашајте го тренерот зошто не играм повеќе

Кристијан Ериксен луто се обрати на новинарите, кога го прашаа зошто не игра повеќе во тимот на Интер. „Зошто мене ме прашувате? Прашајте го...

Рашфорд избран за најдобар играч на 2. коло во ЛШ

Играчот на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд е избран за најдобар играч на 2. коло во Лигата на шампионите. Рашфорд влезе од клупата за резерви...

Откриено: Како Манчестер Јунајтед го „украл“ Роналдо пред „носот“ на Ливерпул

Поранешниот менаџер на Ливерпул, Жерар Улије откри како Манчестер Јунајтед го добил Роналдо пред „црвените“: Ливерпул бил одлучен да го доведе Роналдо, но на...

Повторно заразени играчи на Парма кои го победија коронавирусот

Двајца фудбалери на Парма кои пред неколку месеци го победија коронавирусот сега мораат повторно во самоизолација откако најновите тестирања покажале дека...

Синиша Михајловиќ го враќа Манџукиќ во Серија А

Тренерот на Болоња Синиша Михајловиќ е во потрага по нов центарфор, а неговиот прв избор е екс напаѓачот на Јувентус Марио Манџукиќ. Српскиот тренер засилено...

Легендата на Јунајтед: Уште 15-20 години би можеле да чекаме на титулата, како Ливерпул!

Минаа седум години откако Манчестер Јунајтед за последен пат ја освои титулата во Премиерлигата. Како што е сега ситуацијата во клубот, се чини дека...