сабота, 31 октомври, 2020

Кристијано Роналдо го победи коронавирусот

Кристијано Роналдо го победи коронавирусот, објави неговиот клуб Јувентус со што им донесе радост на многубројните фанови на португалскиот репрезентативец. Големиот...

Денеска на терените: Томовски и Кузмановски за македонско дерби во Бундес

Меѓу натпреварите кои денеска ќе бидат одиграни во Бундес лигата еден дуел посебно го привлекува вниманието. Се работи за пресметката меѓу Лудвигсхафен и Хановер, а...

Ибрахимовиќ промаши пенал, па на полувреме остана во соблекувалната: Пиоли објасни зошто

Со победата над Спарта (3: 0), Милан стигна до втората победа во Лигата на Европа и веќе е блиску...

Газета, Тутоспорт и Кориере го „бомбардираат“ Јувентус

Добар дел од медиумите во Италија, критички се настроени кон синоќешните перформанси на „старата дама“ на мечот против Барселона....

По фудбалот, застана и ракометот: РФМ ги суспендираше сите лиги поради новиот протокол

Ракометната федерација на Македонија ги извести сите клубови во машката Суперлига и Првата лига, како и во женските лиги дека...

Детаљ од тренингот откри се: Левановски по 10 години прави голема промена

Напаѓачот на Баерн, Роберт Левандовски очигледно го напушта „Најк“ и се сели во Пума. Се повеќе се случуваат трансфери...

Гвардиола си најде ново засилување во Борусија Менхенгладбах

Швајцарскиот репрезентативец и фудбалер на Борусија Менхенгладбах, Денис Закарија, би можел да ја продолжи својата кариера во Премиер лигата....

Гвардиола за враќањето во Барселона: Среќен сум во Сити

Каталонскиот стратег, Пеп Гвардиола се надева дека уште долго време ќе остане на кормилото на Манчестер Сити. Гвардиола денес доби прашање за евентуалното враќање...

Фудбалер пронајден мртов на паркинг

Фудбалерот на корејскиот тим ФК Сеул, Ким Нам-чун е пронајден мртов на паркинг крај зграда во Сеул, Јужна Кореја.  ...

(ВИДЕО) Нејмар посрамен од 19-годишник – тоа нималку не му се допадна

Фудбалската селекција на Бразил ги започна подготовките за Копа Америка.  „Кариоките“ во Рио  се подготвуваат за турнирот кој започнува на 14. јули, а со...