сабота, 31 октомври, 2020

Чудо во Виена: Ѓоковиќ уништен од анонимен тенисер!

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ не успеа да ја оствари мисија поради која замина да игра на турнир во...

Ларкин се врати, Ефес ја освои Атина

Анадолу Ефес конечно врза две победи во низа во Евролигата откако по триумфот над Макаби турскиот првак вечерва славеше и на...

Како некогаш Феникс – Дентони, Неш и Стодемаер ќе се обидат да испишат историја...

Поранешниот тренер на Хјустон Рокетс, Мајк Дентони се приклучи во стручниот штаб на Стив Неш во Бруклин Нетс. Покрај Дентони, од...

Црвена Звезда храбро се бореше, но Химки го надигра српскиот тим

Химки ја запиша првата победа во Евролигата сезонава, откако на домашен терен беше подобар од Црвена Звезда со 83-77. ...

Прва радост за Химки, Мекалум го скрши отпорот на Црвена Звезда

Химки по петте порази во низа конечно ја забележа првата победа во Евролигата, триумфирајќи на домашен терен против Црвена Звезда со...

Кошарка нема да се игра и во Гевгелија, Ковид-19 во Пелистер

Уште еден меч од првото коло во Првата лига нема да се одигра овој викенд. По Вардар, позитивен член има и во таборот на...

Денвер Нагетс добива „голема тројка“

Кошаркарот на Лос Анџелес Клиперс, Пол Џорџ разочара во првата сезона во „градот на ангелите“, па поради тоа се поголеми се...

Дали е ова е знак дека Дибала нема да добие договор каков што сака?

Паоло Дибала не е на нивото на кое навивачите на Јувентус очеуваат да биде, па затоа е тема на бројни шпекулации. Агентот на Дибала пред...

Ливерпул најде замена за повредниот Ван Дајк, „црвените“ ќе платат 90 милиони евра

Повредата на Вирџил Ван Дајк остави „дупка“ во дефанзивата на Ливерпул и англискиот шампион веќе најде замена за која ќе мора да издвои астрономска...

Познат распоредот за АБА 2: Работнички и МЗТ ги добија првите ривали

За десетина дена почнуваат натпреварите од втората дивизијаво регионалното натпреварување во кое сезонава првпат ќе имаме два претставника. На...