сабота, 31 октомври, 2020

Ѓоковиќ по дебаклот во Австрија: Го постигнав тоа што сакам…

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ доживеа дебакл во четвртфиналето во Австрија, откако беше поразен од Лоренцо Сонего со 0-2...

Шок: Ѓоковиќ убедливо поразен во Виена

Новак Ѓоковиќ не супеа да се пласира во полуфиналето на АТП турнирот во Виена. Тој беше поразен од Лоренцо Санего со 2:0 (6:2 и...

ВИДЕО: Сонего со сензација, го победи Ѓоковиќ, Србинот не изгледал вака немоќно

Лоренцо Сонего од Италија приреди сензација на АТП турнирот во Виена од серијата 500, стигна до полуфинале со победа против немоќниот Новак Ѓоковиќ. https://streamable.com/frb9ra Ѓоковиќ  не...

Шок во Австрија: Италијанец го елиминираше Ѓоковиќ!

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ беше елиминиран од турнирот во Австрија, откако во четвртфиналето загуби од Лоренцо Сонего со 0-2 во...

Бламажа на Ѓоковиќ во четвртфиналето во Виена

Новак Ѓоковиќ прифати да биде дел од АТП 500 турнирот во Виена и веднаш се наметна како главен фаворит за трофејот,...

„Петмина ме врзаа толку силно, што после таа ноќ ми заврши кариерата“

Поранешната руска тенисерка Ана Чакветадзе пред 13 години беше петта најдобра светска тенисерка, многумина ѝ предвидуваа дека брзо ќе г...

Скандалозно тврдење: Зверев се обиде да ме убие

Германскиот тенисер Александар Зверев е обвинет за злоставување од страна на неговата поранешна девојка Олга Шарипова. Таа меѓу останатото...

Рекордот на Надал кој ни Ѓоковиќ ни Федерер нема да го симнат!

Постојано лебди во воздух дебатата околу тоа кој е најдобар светски тенисер на сите времиња, Рафа Надал, Новак Ѓоковиќ или Роџер Федерер....