ТИЕ СЕ: Само Парондо и Душебаев знаат како се пишува историја

13

Шпанскиот стратег на вардаровата клупа Роберто Гарсија Парондо од вчера може да се пофали дека комотно чекори по стапките на својот поранешен стратег Талант Душебаев.

Од синоќа Парондо е вториот на кој му успеало и како играч и како тренер да ја освои Лигата на шампионите и со тоа ќе му прави друштво на Душебаев, кој досега беше сам.

Интересно е што и Давид Дејвид во големото финале во Келн го бркаше истиот рекорд, но на крај можеше само да се радува за својот сонародник.

The post ТИЕ СЕ: Само Парондо и Душебаев знаат како се пишува историја appeared first on sportmedia.mk.