Видео: Ова е најчудниот пенал во историјата!

11

Викендов во англискиот Чемпионшип беше виден еден од најчудно изведените пенали.

Имено, во 89-та минута од мечот Барнсли – Чарлтон беше досуден пенал за гостите, а сигурен реализатор беше Лили Тејлор.

Тејлор буквално
се прошета до топката и ладнокрвно топката ја испрати во еден, а голманот на
друга страна.

Погледнете како изгледаше пеналот за кој дефинитивно е потребна голема храброст.

Видео: Ова е најчудниот пенал во историјата!